Elektroakustyczny odstraszacz ptaków

Elektroakustyczny generator w sposób humanitarny wyemituje dowolnie zaprogramowane w mikroprocesorze dźwięki bardzo nieznośne dla ptaków, których chcesz pozbyć się ze swojej plantacji.

Bird Gard to urządzenia najnowszej generacji, produkt światowego lidera w ochronie rolnictwa, sadownictwa, lotnisk oraz wysypisk odpadów komunalnych przed ptakami i szkodnikami.

Jedno urządzenie zapewnia całkowicie wolną od ptaków przestrzeń o powierzchni ponad 2,5 hektara.

Produkt jest owocem wieloletnich prac naukowych i badawczych, niezależnych instytutów amerykańskich i europejskich. Akceptowany przez organizacje ochrony zwierząt, zupełnie nie szkodliwy dla zdrowia ptaków. Każda emisja jest różna od poprzedniej. Nie istnieje możliwość przyzwyczajenia się ptaka do emitowanych dźwięków. Zasadą skuteczności działania urządzenia jest emitowanie dźwięków używanych przez nie same, tyle że w sytuacji zagrożenia. Urządzenie jest w istocie mikroprocesorem, który emituje wcześniej nagrane cyfrowo sygnały dźwiękowe ostrzegające ptaki o zaistniałym niebezpieczeństwie. Są to dźwięki kompilowane elektronicznie z uwzględnieniem cech wrażliwości akustycznej danego gatunku ptaka.


system optaków na terenie portu lotniczego

odstraszacz ptaków na plantacji wiśni instytutu sadownictwa miłobądz

Systemy emisji sygnałów wyposażane są w obudowy w wykonaniu całkowicie odpornym na wpływy atmosferyczne.
Ich moce wynoszą od 5 do 1000 WAT, ciśnienie akustyczne od 95 do 136 dB.
Parametry te są programowane w zależności od obszaru zastosowań.