Nowoczesne metody profilaktyki oraz humanitarnego zwalczania szkodników sanitarnych

Szkodniki w życiu człowieka są bardzo uciążliwe i dokuczliwe. Spotykamy się z nimi niemal wszędzie. Potrafią wyrządzić ogromne szkody na różnych płaszczyznach ludzkiej aktywności.

Dlatego walczymy z nimi przede wszystkim tam, gdzie mogą spowodować zagrożenie dla zdrowia i życia. Szczególnie trudne do zwalczania są w miejscach gdzie żerują i zakładają gniazda: duże uprawy, hodowle zwierząt, produkcje spożywcze, magazyny a także nasze domostwa.

Dotychczas najczęściej stosowanymi formami zwalczania szkodników są chemiczne trucizny, których skuteczność nie zawsze daje pożądane efekty (po dłuższym stosowaniu szkodnik potrafi się uodpornić).

W przededniu wejścia Polski do Unii Europejskiej stajemy przed problemem nowej jakości zwalczania szkodników w branży spożywczej zgodnej z zasadami HACCP.

Dyrektywy Unii Europejskiej w znacznym stopniu ograniczają stosowanie trucizn chemicznych i środków biobójczych.

Od wielu lat w USA i Europie stosuje się elektroakustyczne formy humanitarnego odstraszania ptaków, insektów i gryzoni.

Amerykańskie firmy BIRD GARD LLC. I WEITECH INC. są niekwestionowanymi światowymi liderami w produkcji urządzeń i technologii systemów ochrony przed szkodnikami, opartymi o najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.

Instalowane przez nas systemy mają zastosowanie w każdym sektorze przemysłu spożywczego, hodowli i uprawach niezależnie od warunków i wielkości chronionych miejsc. Odstraszają także ptaki i inne zwierzęta w obiektach architektonicznych, portach lotniczych i morskich.

Wszystkie systemy i urządzenia są całkowicie bezpieczne dla człowieka, bez względu na wiek i stan zdrowia. Posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i dopuszczenia.